Jste zde

VŠB – TUO připravuje akce online

Nové formy prezentace vysokoškolského studia i nabídek práce pro absolventy řeší VŠB-TUO již od jara minulého roku. S pandemií se změnily podmínky pro pořádání akcí i na univerzitě, protože není možné pořádat akce kontaktně. Univerzita tedy zvolila prostředí podobné PC hře nebo 3D virtuální realitě, které je studentům středních a vysokých škol blízké.

Služby dodavatelské společnosti nedávno využil i hudební festival Rock for People. VŠB-TUO bude v tomto online prostředí pořádat letos minimálně dvě akce, kromě oblíbených Dnů otevřených dveří také největší veletrh pracovních příležitostí v regionu kariéra+.

Virtuální Dny otevřených dveří proběhnou od 22. února do 5. března 2021. Návštěvník si stáhne základní balík dat a po registraci vstoupí do 3D virtuálního světa, Univerzitní auly VŠB-TUO, kde se v podobě vlastního avatara může volně pohybovat, prohlédnout si přednášky, které ho zajímají, anebo chatovat se zástupci fakult a jinými návštěvníky. „Naše univerzita toto unikátní řešení využije jako jedna z prvních. Tento formát akce je pro nás výzvou, ale věříme, že návštěvníkům kromě zážitku přinese i dostatek důležitých informací, které pro výběr vysoké školy potřebují,“ vysvětluje rektor VŠB – Technické univerzity Ostrava Václav Snášel. Ve virtuálním prostředí budou k dispozici také odkazy na virtuální prohlídky jednotlivých fakult, jejich webové stránky, apod.

Podobné to bude i v případě veletrhu kariéra+, který kvůli pandemii také proběhne online, a to od 10. do 12. března 2021. Organizátoři ale počítají i s „offline“ kariérou+, uskuteční se 12. října. „Studenti a absolventi VŠB – Technické univerzity Ostrava se mohou těšit na stánky zaměstnavatelů jako je ŠKODA Auto, Skupina ČEZ nebo Hyundai Motor Manufacturing Czech, chystáme inspirativní přednášky. Naše Kariérní centrum připravuje poradenskou zónu, kde si studenti budou moci vyzkoušet pohovor, nebo zkonzultovat životopis a LinkedIn profil,“ přibližuje program virtuálního veletrhu pracovních příležitostí rektor. Akce se zúčastní více než 40 firem nejen z regionu. Organizátoři připravují také sekci pro anglicky mluvící studenty ve spolupráci s EXPAT centrem Ostrava. Po celou dobu veletrhu tak návštěvníky čeká nabitý program.

vsb.cz

Hodnocení článku: