Modul LBES5PL2EL obsahuje konektivitu Matter, která je čím dál více vyžadována v IoT aplikacích. Modul obsahuje jednočipové řešení IW612 od NXP, které podporuje několik bezdrátových protokolů. Součástí modulu je funkce LE Audio, která se uplatní v produktech ovládané hlasem.
Asset Tracking poskytuje informace o poloze a stavu sledovaného objektu. Nároky na komunikační rozhraní modulů se liší podle požadavků na volnost pohybu a lokalizaci, ale i podle objemu a periodicity odesílání dat.
I když cloudový sběr, vyhodnocení a vizualizace dat se v průmyslovém prostředí ještě stále více méně zabydluje, žádný průmyslový výrobce a dodavatel služeb si již nemůže dovolit tuto oblast ignorovat a nemít nějaké řešení. Platforma Cumulocity IoT pak umožňuje minimalizovat náklady na realizaci takové nabídky.
Na letošním veletrhu CES 2023 společnost Samsung v rámci svého širokého programu chytré domácnosti a SmartThings systémů přestavila novinku, která má zjednodušit ovládání celé automatizace jedním tlačítkem.
Bateriově napájená zařízení jako jsou chytré hodinky nebo fitness trackery vyžadují vysoce účinné regulátory napětí, které si vystačí jen s minimem energie. Low DropOut regulátory jsou ideálním řešením pro tyto účely. Jaký typ regulátoru ale zvolit ?
Na příkladě senzoru pro monitorování zdravotního stavu stromů v sadech vám Kersten Heins přiblíží jednoduché IoT řešení na dálku. Jejich bezúdržbovost a dlouhá životnost je v zemědelské oblasti velkou výhodou.
Řada modulů FC6xE, která je založena na čipu QCA206x od Qualcommu, nabízí rychlejší, bezpečnější a robustnější Wi-Fi a Bluetooth konektivitu. Tyto moduly dosahují přenosové rychlosti až 3000 Mb/s s podporou 2 x 2 MIMO a DBS.
Mobilní internet věcí nabízí osvědčenou cestu k bezpečnému a robustnímu internetu pro aplikace chytrých měst, zdravotnictví či zemědělství. Tato složitá technologie může nezkušené vývojáře značně potrápit.
Univerzálních bezdrátových průmyslových protokolů stále ještě není mnoho. Zejména pokud umožňují velké komunikační dosahy až stovek metrů a umožňují využívat MESH topologii sítě pro obcházení i velkých komunikačních překážek. Mezi takové patří např. WirelessHART.
Lokalizační služby se používají v dopravě, energetice, zdravotnictví, vodohospodářství, a díky nim vznikají bezpečnější, udržitelnější a lépe propojená města. Tyto služby jsou založeny na multi-konstelačních přijímačích GNSS (Galileo, GPS, GLONASS nebo BeiDou). Mezi výhody multi-konstelačních GNSS přijímačů patří lepší dostupnost polohy, vyšší přesnost, integrita a robustnost.
Vytvoření nového energetického světa - to je cíl veletrhu Smarter E Europe, největší evropská platforma pro energetický průmysl, která se koná od 14...