Jste zde

testovani a mereni

Jak připojit teplotní senzory RTD přes IO-Link k Smart Factory

Odporové teplotní detektory (RTD) se používají kvůli jejich přesnosti, širokému rozsahu snímání, a robustnosti. V digitální továrně je nutné analogový proud 4 mA až 20 mA, který odpovídá měřené teplotě, převést na digitální podobu a přenést přes komunikační rozhraní IO-Link k dalšímu zpracování.

 

Ruler3000: Kompaktní design kombinuje vysokou přesnost s maximální rychlostí měření

SICK nyní rozšířil paletu 3D streamovacích kamer Ruler3000 o tři kompaktní modely Ruler3002, Ruler3004 a Ruler3010, které nabízí rychlost snímání 46 kHz, zorné pole 26,6 mm až 1,7 m, velmi krátké časy uzávěrky a výkonný 3R laser. Díky tomu se otevírají nové cesty pro spolehlivé zachycení i těch nejmenších detailů.

Využití chytrých brýlí a rozšířené reality v průmyslu

Chytré brýle otevírají dveře do světa rozšířené a smíšené reality. Servisní pracovníci mohou díky chytrým brýlím efektivně sdílet řešení problémů a přinést podstatné informace přímo z terénu. Ve skladech brýle pomohou rychle nalézt požadované zboží a ve vývoji inženýři ocení práci s virtuálními 3D modely přímo na stole.

Emulace kvantového strojového učení a jeho využití

Reálné běžné použití kvantových počítačů je ještě spíše hudbou budoucnosti. Ale již dnes vznikají prostředky umožňující emulaci kvantových výpočtů využitelné pro praktické řešení některých velmi složitě řešitelných optimalizačních problémů. Takový systém emulující kvantový počítač vyvinul i Fraunhoferův institut.

STE2 Lite / R2 / PLUS - 3 různá provedení pro různé aplikace monitorování

Jak snadno a efektivně vzdáleně moderně i s možností cloudového portálu monitorovat prostředí (teploty, vlhkosti, kvalitu vzduchu, přítomnost světla apod.) v lednicích, skladech, datových centrech či kancelářích, domácnostech, školách i v průmyslu? Všechny tyto aplikace zastane řada jednotek STE2. Tři různé varianty, které se liší svými vlastnostmi, umožňují efektivně realizovat většinu sledování prostředí.

Měření vzdálenosti v nanometrech či 2D/3D laserové skenery od Micro Epsilon

Interferometr IMS5400-DS umožňuje absolutní měření s přesností v nanometrech. Robustní snímač a řídicí jednotka v kovovém pouzdru činí interferometr ideálním pro integraci do výrobních linek. Laserové skenery scanCONTROL 30x2 poskytují kalibrovaná 2D profilová data o kvantitě až 5,12 miliony bodů za sekundu.

Inteligentní senzory kvality vzduchu pro monitorování životního prostředí

Kvalita vzduchu je důležitým parametrem v chytrých domácností, budovách a městech, ale také v klasických či elektrických vozidlech. Senzory monitorují nežádoucí koncentraci plynu ve vzduchu, která signalizuje jeho špatnou kvalitu. Senzory jsou schopny také detekovat kouř a včas varovat před požárem.

Stránky