Jste zde

interface

Bezdrátová průmyslová komunikace WirelessHART – komunikační model

WirelessHART je univerzální bezdrátový průmyslový komunikační protokol, který umožňuje velké komunikační dosahy mnoha desítek až několika stovek metrů a využívá MESH topologii sítě. V tomto článku si pak podrobněji rozebereme jednotlivé vrstvy tzv. OSI modelu.

Nízkokapacitní ESD ochrana s velmi nízkým spouštěcím a upínacím napětím pro vysokorychlostní datové linky

Nexperia rozšířila své portfolio ESD ochran pro vysokorychlostní datové linky. Jedná se o ochrannou diodu PESD4V0Y1BBSF a ochranné diodové pole PESD4V0X2UM. Tyto součástky nabízí vysokou odolnost proti elektrostatickým impulsům, a díky tomu chráněný produkt dosahuje vynikající výsledků dle normy IEC61000-4-5.

Miniaturní vodotěsná tlačítka pro nositelná zařízení

Nová produktová řada miniaturních vodotěsných tlačítek C&K Switches NanoT od Littlefuse jsou k dispozici ve variantách s ovládáním z vrchní nebo boční strany. Menší rozměr aktivních komponent v nositelném zařízení znamená větší prostor pro baterii, a tím se získá i delší provozní čas na jedno nabití.

Jak integrovat bezdrátové připojení do chytrých měřičů energie

Bezdrátová technologie se nevyhýbá ani měřičům elektřiny, vody, plynu nebo centrálního vytápění. Přenos zašifrovaných dat musí být zaručen s dostatečnou rychlostí i v náročných prostředích, kde okolní teplota dosahuje hodnoty až +85 °C. Komunikace musí být energeticky nenáročná, jelikož se jedná o bateriové zařízení. Jaká technologie tyto podmínky splňuje?

Motorový BLDC driver A4964KJPTR-T nejen pro automobilový průmysl

BLDC motory se stále více používají v mnoha různých aplikacích, od dálkově ovládaných garážových vrat až po ovládání oken automobilů. Řídicí algoritmy jsou složité a často přímo specializované na konkrétní typ motoru. Proto existují softwarová řešení integrovatelná přímo do mikrokontroleru nebo řešení jako samostatný integrovaný obvod, které řízení BLCD motoru řeší.

Xilinx KCU116: Vývojová platforma FPGA pro sítě a úložiště 100 Gb/s

Rodina FPGA Kintex UltraScale+ od Xilinx je postavena na 16 nm FinFET technologii TSMC a disponuje nejlepším poměrem cena/výkon/watt. Technologie UltraRAM a SmartConnect poskytují efektivní řešení pro konektivitu 100 Gb /s. Tato řada je navržena speciálně pro zpracování síťových paketů a bezdrátovou technologii MIMO, kabelové sítě 100 Gb /s, síťová zařízení v průmyslových a datových centrech a uložiště NVMe SSD (disk SSD).

Stránky