Jste zde

Pimoroni - web plný Raspberry a Arduino

Pimoroni je společnost, která nabízí zákazníkům novinky v oblasti Raspberry a Arduino. S Digi-Key electronics uzavřela novou globální distribuční dohodu, která zaručuje dodávku po celém světě. Nabízejí mnoho produktů pro vývoj, vzdělávání a pro urychlení a zjednodušení tvorby projektu. Pimoroni produkty a příslušenství jsou ideální pro IoT, vzdělávání, inteligentní domov, senzorovou síť a vědecké aplikace.

Co znamená Pimoroni?

Pirate, Monkey, Robot,Ninja (Pi-Mo-Ro-Ni). Zní to podivně, ale už z názvu je patrné, že na jejich webu si najdete spoustu zařízení na hraní. Pimoroni byla založena v roce 2012 Jonem Williamsonem a Paulem Beechem. Paul vyhrál soutěž o design loga Raspberry Pi  s tím byla zajištěna spolupráce s Rapsberry. Cílem Pimoroni vždy bylo přinést elektroniku většímu publiku tím, že elektroniku zpřístupní všem, kteří se zajímají o elektroniku. Pimoroni od svého založení zaznamenali meziroční nárůst o 80% a v současné době zaměstnávají více než 30 lidí z ústředí v Sheffieldu, na severu Spojeného království. Pimoroni jsou největším britským prodejcem Adafruit. Jejich Picade (sada pro převod Raspberry Pi na arkádový počítač) byla prvním projektem, kdy Kickstarter zahájil svou činnost v Británii.

Pimoroni web

Při první návštěvě webu jsem si nebyl jisty zda jsem ve světě elektroniky. Barevnost celé stránky na mě půsubí dojmem hravosti a to byl nejspíš záměr. Web je i přes veškerou barevnost přehledný a snadno lze najít to co potřebujete. Nechybí tu početná komunita, která ráda poradí ve fóru či blogy jednotlivých zkušených uživatelů jsou inspirací pro potenciální klienty. Odkaz na stránky Pimoroni je zde: www.pimoroni.com 

Co vše nabízí?

Raspberry

 

Arduino

 

Hodnocení článku: