Jste zde

IoT jako studijní obor? Stejně jako počítačové hry a grafika

Zajímá vás umělá inteligence, strojové učení, grafika nebo inteligentní software? Chcete se stát odborníkem na kybernetickou bezpečnost, internet věcí, data science nebo bioinformatiku? Pojďte na Otevřenou informatiku.
Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze akreditovala ve studijním programu Otevřená informatika nové obory. Posluchačům tak, jako jediná v republice, může nabídnout vysokoškolské studium ucelených oborů Počítačové hry a grafika, Internet věcí, Kybernetická bezpečnost, Datové vědy či Interakce člověka s počítačem.
 
Nově akreditované obory bude možné studovat od 1. října 2016. Program Otevřená informatika tak pružně reaguje nejen na poptávku trhu práce, ale chce také zohlednit preference středoškoláků nebo studentů bakalářského studia.
 
Právě v bakalářském stupni je možné studovat nový obor Počítačové hry a grafika. Absolventi budou schopni samostatného i týmového vývoje her, budou mít potřebné znalosti z oblasti programování grafiky, umělé inteligence, vytváření 2D i 3D obsahu a implementace uživatelských rozhraní. Dalším novým oborem je také stále se rozvíjející Internet věcí (Internet of Things). Vedle těchto oborů lze na bakalářském stupni studovat ještě Informatiku a počítačové vědy a Software.
 
V magisterském stupni se nově nabízí studium oborů Interakce člověka s počítačem, Kybernetická bezpečnost, Datové vědy a Bioinformatika. Kromě nich si studenti mohou vybrat i studium stále populárních oborů Počítačová grafika, Umělá inteligence, Počítačové inženýrství a Softwarové inženýrství. U všech oborů je pro posluchače nesmírnou výhodou, že budou studovat na špičkových pracovištích s velkou tradicí v daných oblastech.
 
 
 
Hodnocení článku: