Jste zde

Další malí roboti jdou do škol

Nové produkty společností BinaryBots, Robotical a Wonder Workshop představují snadno přístupnou platformu pro výuku physical computing určenou pro žáky, učitele i lektory zájmové činnosti. 

Robotické sady jsou zajímavou pomůckou pro osvojování technických dovedností. I když jejich prosazení do výuky není jednoduché, širší uplatnění nacházejí v zájmové činnosti. Trendům se přizpůsobuje nejen hardware stavebnic, ale také podpora v podobě návodů i nástrojů, které zjednodušují život lektorům
K dispozici je celá řada sad od inovativních dodavatelů, jako jsou společnosti BinaryBots, Robotical a Wonder Workshop, vhodných pro děti na prvním i druhém vzdělávacím stupni.  Ať už se jedná o fyzické konstruování a přizpůsobování robotů nebo jen hraní si s nimi, na těchto sadách se děti zábavným a poutavým způsobem učí základům programování, pracují se senzory, řízením motorů, bezdrátovou komunikací a také s mikropočítačovými platformami, jako je micro:bit.

Startovací řada společnosti BinaryBots je určená pro začátečníky a děti od 8 let a zahrnuje snadno sestavitelné produkty Cardboard2Code navržené pro seznámení se s robotikou pomocí zařízení micro:bit. Pokročilejší řadou jsou pak mechanická zvířata Planet Totem určená pro děti od 11 let, která lze naprogramovat tak, aby reagovala na nejrůznější reálné podněty pomocí speciálně upravené senzorové desky. Tyto roboty jsou navrženy tak, aby je studenti a učitelé mohli sestavit a programovat, čímž rozvíjí svůj zájem a představivost. Celá nabídka společnosti BinaryBots obsahuje také komplexní plány pro školní výuku výpočetní techniky a STEM (KS2 a KS3).

Vlajkovým produktem společnosti Robotical je MARTY– plně programovatelný chodící robot s podporou Wi-Fi, který je kompatibilní s širokou škálou mikropočítačů včetně mikropočítačů micro:bit, Arduino a Raspberry Pi. Robot MARTY je určen pro děti starší 8 let a lze ho používat jako samostatný výukový nástroj. Nejlépe se hodí jako pomocník při rozvíjení týmové práce žáků ve skupinách a získávání zkušeností s programováním. Společnost Robotical také poskytuje podpůrné materiály vhodné pro široké spektrum výuky od začátečníků až po studenty na pokročilé univerzitní úrovni v oblasti výpočetní techniky, designu, technologií, informačních technologií a strojírenství.

Dash a Cue od společnosti Wonder Workshop jsou robustní a pohotové roboty, které není nutné sestavovat a lze je používat ihned po vybalení. Celá řada vestavěných motorů, snímačů, diod LED a zvukových funkcí nabízí širokou škálu možností. Roboty Dash a Cue mohou reagovat na studenty, okolí i vzájemně mezi sebou a poskytnout tak povzbudivou studijní zkušenost založenou na spolupráci. Společnost Wonder Workshop navrhla roboty Dash (pro děti od 6 let) a Cue (pro děti od 11 let) tak, aby rostly spolu se svými studenty. K dispozici jsou i propracované výukové plány a vzdělávací programy podporující vývoj kritického a kreativního myšlení, spolupráce a komunikačních dovedností studentů.

Více informací o kompletní nabídce v oblastech physical computing a vzdělávání společnosti Premier Farnell včetně výukových nástrojů, nápadů na projekty a výukových plánů najdete na adrese https://cz.farnell.com/education-services

Také můžete navštívit naši online komunitu a prohlédnout si širokou škálu projektů a testování produktů: Https://www.element14.com/community/stem-academy

Hodnocení článku: