Jste zde

Vzdělávací robotické sady BinaryBots aneb kdo si hraje nezlobí

Mezi stavebnicemi a pomůckami si již přes rok získávají popularitu  BinaryBots. Jedná se o elektronicko-mechanické stavebnice, která děti seznámí se základy programování, a to formou hry. Jednoduché sady jsou vhodné pro děti od osmi let a pro mladé pokročilé programátory existují složitější sady mechanických zvířat.

BinaryBots se specializují na vývoj vzdělávacích robotických sad, které pomáhají učitelům lépe vtáhnout své žáky do světa elektroniky, mechaniky a programování. Pro úplné začátečníky jsou cenově dostupné sady Cardboard2Code. Jsou to modely UFO, Robota nebo formule, které si děti mohou naprogramovat ke svému obrazu.

Pro pokročilé programátory jsou propracované sady Planet Totem. Jedná se se konstrukci mechanických zvířat(krab, pavouk nebo želva), která může být naprogramována tak, aby reagovala na různé akce v reálném světě.

 

V sadě je vše potřebné, aby se dala konstrukce sestavit, včetně šroubováku a klíče. Podrobné návody, online videa a plány naleznete na stránkách výrobce BinaryBots. BinaryBots jsou také kompatibilní s Raspberry Pi. Díky Premier Farnell se tyto naučné stavebnice stanou lépe dostupné ve všech koutech světa.

 

6 důvodů, proč by se děti měly naučit programovat:

  • Kód je jeden z nejpoužívanějších světových jazyků
  • Zařízení s procesorem již přetvářejí náš svět
  • Děti se učí lépe a rychleji, když jsou mladší
  • Můžete mu nastartovat úspěšnou kariéru programátora
  • Rozvinete kreativitu vašeho dítěte.
  • Zvýšíte důvěru dítěte

 

      

       

     

 

Hodnocení článku: