Jste zde

Chybí vám součástka stavebnice? Tak si ji nakreslete!

Nová verze elektronické stavebnice Boffin Magnetic Lite přichází s novinkou v podobě fixy s vodivou barvou, která slouží k nakreslení některých funkčních součástek a práce se stavebnicí je tak ještě zábavnější a kreativnější.

Boffin Magnetic Lite je určen pro malé i větší technologické nadšence, kteří s ní mohou sestavovat stovky připravených elektronických projektů nebo pomocí fixky vymýšlet svoje vlastní. Stavebnici ocení jak rodiče s dětmi, tak i školy a zájmové kroužky, kterým může sloužit jako hravá edukační pomůcka na rozvoj technického myšlení i kreativity. 

Boffin Magnetic Lite funguje na principu magnetismu a vodivých ploch, což zajišťuje jednoduché a stabilní propojení součástek. Největší inovací oproti předchozí verzi je fixa s vodivou barvou, která umožňuje dokreslení některých dílů, jako jsou propojky, odpor nebo tlačítka, na podložku či papír. Po nakreslení se obrázek stává plně funkčním prvkem a nahrazuje vybranou součástku. V nové odlehčené verzi tak lze některé komponenty nahradit právě fixou s vodivou barvou s nízkým odporem 1Ω na 1cm². Fixu lze zakoupit i samostatně.

Pomocí stavebnice se  dá například změřit reakční doba člověka, vodivost předmětů okolo nás nebo třeba vytvářet futuristické hudební projekty. Celá elektronická stavebnice je vyvinuta tak, aby se každý naučil, k čemu je která součástka určena a jak funguje. Stavebnice tak není limitována omezeným počtem řešení a každý vlastní projekt přispívá v sebezdokonalování v elektrotechnice.

Kromě přiložené brožury k inspiraci a nový projektům slouží i webové stránky Boffin Magnetic, jejich sociální sítě a komunita, která se okolo 3Dsimo a jeho značek utvořila a která se svými výtvory ráda chlubí v online prostoru. K setkávání komunity a sdílení nápadů a tipů slouží také komunitní kreativní dílna MultiLab, která funguje v pražské Libni v rámci nových výrobních prostor 3Dsimo.

boffinmagnetic.cz.

Hodnocení článku: