Jste zde

Boson Starter Kit zaujme i začátečníky

Sady DFRobot vtáhnou do hry vyučující, studenty i začínající nadšence do elektroniky. Motory, reproduktory a senzory se snadno spojují a umožňují vidět výsledky ihned. Spojení s prostředím Arduino nebo micro:bit přináší široké možnosti.

Uživatelsky přívětivý opensoure hardware a softwarové nástroje značky DFRobot se snaží inspirovat budoucí tvůrce a seznámit je se základy vývojářských elektronických projektů. O tom, že výrobce jde na věc dobře, svědčí i to, že série robotických sad a oblíbené úvodní soupravy Boson Starter Kit pro platformu micro:bit v roce 2018 získala pět hvězdiček v rámci ocenění Teach Primary Resource Awards.

Se sadami DFRobot, které simulují skutečné vybavení a aplikace, se uživatelé seznámí s robotikou a programováním. Max:Bot je sestavitelný a programovatelný robot vhodný pro začátečníky. Je vybaven motory, reproduktory a senzory, a začínající studenti se díky němu naučí sestavovat robota s přímým programováním a dálkovým ovládáním. Souprava Maqueen Mechanic Kit nabízí praktický úvod do mechatroniky při sestavování robotického buldozeru a nakladače, který dokáže plnit úkoly z reálného světa – například nakládání předmětů a třídění zboží. Pokročilejší studenty osloví soupravy 4-Soldering Light Chaser Beam Robot Kit a Insectbot Hexa, které nadšence naučí pájet elektronické součástky a rozvine u nich základní chápání obvodů a programování, zejména inteligentního pohybu a překonávání překážek.

Sady Boson přinášejí soubor snadno použitelných modularizovaných elektronických stavebních dílů, které fungují ihned po zapojení. Součástí každé sady jsou návody, výukové materiály a bezplatný kódovací software, který se snadno integruje do platforem micro:bit a Arduino. Úvodní souprava Boson Starter Kit pro platformu micro:bit seznamuje úplné začátečníky s kódováním a elektronikou pomocí zvukových a světelných senzorů. Souprava Boson Inventor Kit představuje ideální nástroj pro výuku technických předmětů, jelikož zjednodušuje složité obvody na jednoduché funkční moduly, které jsou snáze uchopitelné. Nevyžaduje žádné kódování ani pájení, a navíc obsahuje 12 kartiček s aktivitami zaměřenými na vytváření interaktivních elektronických projektů pomocí kostiček LEGO. Souprava Boson Science Kit je sada digitalizovaných nástrojů pro vědecké bádání, se kterými mohou mladí vědci sami tvořit praktické projekty. Součástí soupravy je osm vědeckých senzorů, které se běžně užívají v rámci internetu věcí (IoT), a přinášejí poznání fyziky, chemie a biologie.

Úplnou produktovou řadu společnosti DFRobot distribuuje Farnell.

Hodnocení článku: