Jste zde

14. ročník soutěže IT SPY očekává i témata robotiky a umělé inteligence

V soutěži se opakovaně objevují témata jako robotika či umělá inteligence. IT SPY nabízí studentům příležitost ukázat své schopnosti a přispět k propagaci oboru informatiky, ale mohou i přinést řešení, které může prakticky pomoci ve zdravotnictví, ekonomice a v dalších oborech.

Soutěž diplomových prací v oblasti informatiky - IT SPY 2023 již 14. rokem vybírá výjimečné diplomové práce a dává tak talentovaným absolventům IT oborů šanci mnohdy poprvé zazářit. Finalisté minulých ročníků řešili aktuální společenské problémy, jako např. boj s dezinformacemi, lepší diagnostiku závažných onemocnění apod. za pomoci umělé inteligence či robotů. Každoročně se soutěže zúčastní 1200-1500 diplomových prací z českých a slovenských vysokých škol. Letošní ročník soutěže IT SPY startuje 3. května 2023, slavnostní vyhlášení vítěze proběhne na podzim. 
Soutěž IT SPY se zaměřuje na novinky a inovativní řešení v oblasti IT a je určena studentům magisterských studijních programů v oblasti informatiky a příbuzných oborů. Hledání největších IT talentů probíhá v několika kolech. V prvním kole musí student podat přihlášku prostřednictvím svého ambasadora na škole, kde studoval. Ty nejlepší práce dostanou prostor se prezentovat ve finále, které se bude konat 22. listopadu 2023, a kde odporná porota vyhlásí vítěze.

 

IT SPY je oficiální soutěž českých a slovenských univerzit o nejlepší diplomovou práci v oblasti informatiky a informačních technologií. Po odborné stránce soutěž zaštiťují česká a slovenská sekce celosvětové profesní organizace ACM. Cílem soutěže je podpořit studenty v jejich studiu a pomoci jim uplatnit tuto snahu i výsledky v praxi.

Více informací naleznete na www.itspy.cz nebo www.itspy.sk.

 

Hodnocení článku: