Jste zde

ZČÚ zve na 13. ročník letní univerzity JuniorFEL

Fakulta elektrotechnická pořádá 13. ročník letní univerzity JuniorFEL, na němž uvítá šedesát žáků 5. ‑ 9. tříd základních škol společně se studenty primy až kvarty víceletých gymnázií se zájmem o elektrotechniku.
 

Pro opakovaný zájem o pokračování bude třetím rokem otevřeno také pokračování letní školy [JuniorFEL2], která je určena pro studenty netechnických středních škol ve věku 16 – 19 let. Během posledního srpnového týdne se účastníci seznámí srozumitelnou a hravou formou se základními poznatky a zajímavostmi v oborech elektrotechnika a elektronika. Pro obě části JuniorFEL je připraven samostatný program zohledňující věkovou skupinu a znalosti účastníků. Během týdne se tak zájemci dozví, co je vlastně elektřina, jak vznikají blesky, jak si mohou vytvořit a zapojit elektrický obvod, jakým způsobem se šíří rádiové vlny, co pohání tramvaje a trolejbusy nebo jak funguje gyroskop. Všichni si také vyzkoušejí naprogramovat robota, poměřit své síly při výrobě elektřiny nebo odhalit skrytý vysílač.

Účastníci [JuniorFEL2] se budou věnovat i satelitní technice – příjmu dat z českého pikosatelitu VZLUSAT-1, praktickým elektrotechnickým zapojením (zásuvka, zvonek, světlo, transformátor) i reálnému využití 3D tisku při sestavování jednoduchého elektrického motoru nebo chodicího robota.

Na závěr účastníky čeká slavnostní promoce, při které jim budou předány absolventské diplomy.

Pořadatel: Fakulta elektrotechnická ZČU
Termín: 26.  – 30. 8. 2019
Místo konání: Fakulta elektrotechnická ZČU, Univerzitní 26, Plzeň (areál Bory)
 juniorfel.zcu.cz

Hodnocení článku: