Vítězem se stane tým, který navrhne nejlepší technologický postup a v řídicím systému Sinumerik naprogramuje výrobu funkční sestavy experimentálního koncového efektoru pro kolaborativní robot. Obdobné komerčně vyráběné produkty se využívají v řadě aplikací, například pro přenos lehkých objektů přisátým k efektoru podtlakem.
„V soutěži Sinumerik Cup však nestačí jen co nejlépe navrhnout technologii a program. Důležité je také projekt skvěle odprezentovat a k tomu je potřeba dokonalá spolupráce v týmu,“ vysvětluje Tomáš Duba, ředitel obchodního úseku Motion Control Siemens Česká republika. „Věřím, že právě propojováním technických a prezentačních znalostí a dovedností připravujeme účastníky soutěže na to, co je v reálném profesním životě čeká,“ doplňuje.
Autorem zadání je Ing. Aleš Polzer, Ph.D. z odboru kvality, spolehlivosti a bezpečnosti (FSI VUT v Brně), který se na organizaci soutěže podílí od jejího počátku. „Myslím si, že čas věnovaný programování moderních CNC strojů v rámci naší soutěže bude užitečně stráveným a studentům mnohé přinese. Všem studentům, kteří se proto do soutěže přihlásí, přeji hodně štěstí a těším se na jejich vypracovaná zadání. Každý tým může překvapit a získat nejvyšší trofej. I nováčci v této soutěži vítězí,“ uvádí.
Vyhodnocení soutěže bude dvoukolové: v prvním kole bude vypracované úkoly hodnotit odborná komise, následně budou týmy, které postoupí do druhého kola, prezentovat své projekty před porotou, aby kromě programování prokázaly i schopnost odborně prezentovat a obhájit výsledky své práce.
Sinumerik Cup je týmová soutěž, za každou školu se mohou přihlásit maximálně dva soutěžní týmy s dvěma až čtyřmi členy. Registrace přihlášek probíhá online do 30. dubna 2022, vypracované zadání musí být odevzdáno do 15. května 2022.
Více na: www.siemens.cz/sinumerikcup