Jste zde

Vortum a Y Soft pracují na nových 3D výukových lekcích pro české školy

Y Soft si Vortum vybrala jako partnera, který jí pomůže v otevírání světa 3D tisku pedagogům a studentům českých škol.

Y Soft poskytuje zabezpečené tiskárny a jejich software, v rámci be3D Academy potom nabízí řadu komplexních výukových lekcí v angličtině. Právě tyto materiály převádí tým odborníků z Vortum do českého jazyka. Nejde však o běžné překlady, ale o tzv. transcreations. Jejich výsledkem jsou jazykové adaptace věrné originálu a současně odpovídající danému kulturnímu prostředí.

Tuto tvůrčí práci zajišťují zkušení copywriteři. Ti převádějí texty do češtiny takovým způsobem, aby byly v souladu s originály a současně zněly přirozeně, vzbuzovaly odpovídající asociace a vedly ke stejným důsledkům jako výchozí text. Zároveň musí být - tak jako ostatní texty - srozumitelné a přínosné uživatelům. Vortum sdružuje tým seniorních odborníků z marketingu a reklamy. Transcreations jsou jednou z mnoha služeb v oblasti komunikace a tvorby obsahu, kterou nabízí. „V transcreations pro Y Soft dostala příležitost sehraná část týmu z redakce, která v minulosti vytvářela například i nákupní rádce pro Heureku, se kterou jsme spolupracovali v letech 2017–2020,“ doplňuje zakladatelka Vortumu Jana Kneschke.

3D tisk využívají školy k aktivizaci studentů, podpoře kreativního myšlení a usnadnění výuky. Y Soft nabízí komplexní a po všech stránkách bezpečné řešení 3D tisku pro školy. Tisknout je možné řadu věcí. Může jít například o model převodu ozubených kol, který umožňuje pochopit, jak převod funguje, stejně tak ale o rám pro ochranný zdravotnický štít.

Tiskové služby be3D Academy obohacuje o doprovodné materiály, které usnadňují práci učitelů a motivují studenty k zapojení. Zahrnuje manuály, příručky pro pedagogy i videa. „3D tisk je vhodný nástroj pro vysvětlení složité látky. Dotek a interakce s fyzickým předmětem, obzvlášť pokud si jej žáci sami vytiskli, přináší porozumění i zaujetí studentů. Pochopení technických, přírodovědných nebo uměleckých předmětů může být obtížné. Lekce v be3D Academy jsou naopak zábavné a zajímavé,“ komentuje ředitelka marketingu Y Softu Elke Heiss,a dodává: „Jsme velice šťastni, že nyní můžeme díky spolupráci s Vortum představit lekce v be3D Academy i českým studentům.“

http://vortum.cz/
https://www.ysoft.com/cs

Hodnocení článku: