Jste zde

Video: Bastlířské středy klubu SiliconHill.cz na ČVUT

Zájemci o elektroniku na ČVUT mají už několik let na Strahově vlastní dílnu, kde můžou zkoušet svoje školní i mimoškolní konstrukce. Od podzimu navíc rozjeli vlastní cyklus přednášek. Jednou z prvních byla technologie návrhu a výroby plošného spoje.

Přednáška přinesla jednoduchý návod pro začátečníky, jak začít navrhovat vlastní plošné spoje. Pro člověka, který si tuto cestu zatím neprošel, bylo určitě zajímavé představení základních technik pro výrobu desky  v laboratorních podmínkách. Vysvětlení výhod a nevýhod použití fixu, nažehlování motivu, fotocesty i procesů leptání je poučnou rekapitulací i pro pokročilé. Další část se podrobně věnovala také návrhu spojů v programech Eagle, Altium Designer, KiCAD, vysvětlení výhod knihoven a dalších pokročilých nástrojů.

Přednáška se v rychlém tempu přesunula od základů k profesionálním detailům výroby, včetně vysvětlení procesů při výrobě vícevrstvých desek a problematiky prokovů.

Pokud je pro vás návrh plošného spoje zajímavý a nejste profesionál, určitě stojí za to přednášku Pavla Vitvara z 25.11.2015 vidět.

Informace o dalších přednáškách najdete na http://macgyver.sh.cvut.cz/wiki/stredy

https://youtu.be/XGAcvIMTc_Y?list=PLofm6RaC_O5qG42k9ak52p3zUWyWbRpHu

Hodnocení článku: