Studenti VUT pomohou s vývojem další generace produktů nad rámec současného a interně vyvíjeného portfolia. Konkrétně půjde o technologie z oblasti rozšířené reality, bezdrátové komunikace či nositelné elektroniky. K aktuálním projektům patří například pokračování ve vývoji inteligentních brýlí nebo lokalizační a navigační technologie pro průmyslové využití.Studenti se zapojí například do rozvoje bezdrátové nízkoenergetické komunikační technologie mezi vlastními inteligentními brýlemi a jejich výpočetní jednotkou. První generace těchto brýlí bude uvedena v Japonsku ještě letos. Na evropské trhy se dostanou o něco později.
Konica Minolta dále nabízí vedení diplomových či disertačních prací specialisty výzkumného a vývojového R&D centra. Úspěšní studenti se mohou také zúčastnit letní praxe nebo dokonce získat finanční podporu společnosti ve výši až 10 000 Kč měsíčně.
Obdobná partnerství má Konica Minolta uzavřená s dalšími univerzitami napříč Evropou, ať už jde o Rakousko, Německo, Itálii, Španělsko nebo Velkou Británii. V Česku bude na této bázi spolupracovat také s Masarykovou univerzitou v Brně, konkrétně s její fakultou informatiky.