Jste zde

Pi-top [4] – Raspberry Pi set na podporu výuky STEM

Programovatelný počítač pi-top [4] je vhodný k použití v různých prostředích výuky, od tradičních učeben a domovů až po knihovny, kluby po výuce a tvůrčí dílny.

Nový počítač pi-top [4], vycházející z Raspberry Pi 4, je programovatelné počítačové zařízení na podporu digitální tvorby, kódování a praktických projektů pro učitele a studenty, ale i tvůrce a vynálezce. Je vhodný do různých výukových prostředí ve škole, doma i v komunitě. Studenti si mohou rozvíjet klíčové dovednosti, jako je kódování a návrh obvodů, ale také stále více žádané měkké dovednosti, jako je komunikace, kritické myšlení a řešení problémů.

Každý počítač pi-top [4] je vybaven základní sadou v kovovém „bento boxu“, která obsahuje 14 komponent, jako jsou programovatelná čidla, tlačítka a kontrolky. Uživatelé mohou ihned začít a učit se základy kódování a fyzického návrhu počítače a poté pokračovat v učení vedenými výukovými plány v pokročilém kódování, robotické, kybernetickém zabezpečení a umělé inteligenci. Počítač pi-top [4] v modulárním designu a s interní baterií, je možné vzít dokonce ven a učit se například na hřišti.

Softwarové výukové prostředí je vytvořeno speciálně do třídy a je navrženo učiteli pro učitele, aby se jejich studenti naučili co nejvíce. Součástí podpůrných materiálů jsou průvodce krok za krokem, které pomáhají studentům psát kód k ovládání různých elektronických komponent, jako jsou světla a čidla. Softwarová sada, uložená na 8 GB kartě SD, také obsahuje stovky hodin projektové výuky.

Další klíčové charakteristiky počítač pi-top [4]:

  • Procesor – 1,5 GHz čtyřjádrový procesor Raspberry Pi 4 se 4 GB paměti RAM
  • Komunikace – USB 3.0, gigabitový Ethernet, výstup Dual 4K HDMI, 40 GPIO pinů a minidisplej 128 × 64
  • Připojení – Počítač pi-top je možné připojit k libovolnému monitoru nebo jinému zařízení, včetně počítačů Windows, Apple a Chromebook, a produktům třetích straně, jako je Arduino a micro:bit. Připojení Raspberry Pi GPIO je zahrnuto standardně.
  • Kompatibilita hardwaru – Počítač pi-top [4] se dá snadno připojit k produktů s podobnou konstrukcí, jako je LEGO® a Meccano. Uživatelé mají okamžitý přístup k tisícům bezplatných projektů a zdrojů, které využívají architekturu Raspberry Pi HAT.
  • Kompatibilita softwaru – Počítač pi-top [4] podporuje řadu výukových softwarů a aplikací, mezi které patří Scratch 3, Sonic Pi a editor kódu Mu-Python pro programátory začátečníky, a také webových prohlížeč Chromium a Google Suite, Photo Editor, mtPaint/ ImageMagic, VLC Media Player a Minecraft edice Raspberry Pi.

Společnost Farnell spolupracuje s řadou vzdělávacích organizací na podporu strategického zavádění výukových řešení STEM do tříd a má na skladě širokou řadu vzdělávacích zařízení, které lze dodat v množství pro třídu, školu nebo více škol.Společnost Farnell dokáže také nabídnou pomoc s pořizováním a bundlováním zařízení pro velké programy na míru, jako je program Super:bit v Norsku.

Počítač pi-top [4] a základní sada je k dispozici k rychlému dodání od společnosti Farnell

Hodnocení článku: