Jste zde

Nová pracoviště od Diametralu umožňují výuku i handicapovaným studentům

Nová série technologických pracovišť Vario Lift umožní výuku i tělesně handicapovaným studentům. Specializované stoly mají totiž elektrické ovládání výšky pracovní desky, což zásadně mění ergonomii práce pro studenty se speciálními potřebami.

Nová série technologických pracovišť od české společnosti Diametral se zaměřila na specifické potřeby tělesně handicapovaných studentů a pracovníků v průmyslových provozech. Výšku pracovní desky stolu, který často nese zatížení i 250 kilogramů, lze regulovat pomocí servomotoru. To umožní pohodlnou a ergonomickou práci i studentům a pracovníkům na vozíku.

Stoly mohou být podle přání zákazníka vybaveny širokou škálou modulů z výrobního sortimentu společnosti Diametral a.s. Tyto moduly zahrnují nejen zásuvky, ale i laboratorní zdroje stejnosměrné a střídavé, měřicí a zkušební přístroje a další vybavení, které se týká elektrotechniky a elektroniky.

Statutární ředitel společnosti Diametral Vít Majtás k nové řadě stolů říká: „Produktem Vario Lift jsme vyšli vstříc poptávce po technologickém pracovišti, které by mohli využívat i studenti s tělesným postižením. Zejména kvůli ergonomii pro tyto studenty jsme umístili původně horní přístrojovou nástavbu do roviny se stolem tak, aby na ni bylo možné pohodlně dosáhnout i v sedě.”

„Pracoviště odborného výcviku naší školy prochází kompletní rekonstrukcí a bude plně bezbariérové. Logickým krokem bylo tedy i vybavení dílen výškově nastavitelnými pracovišti pro žáky s určitým tělesným hendicapem, kteří u nás již v minulosti studovali a známe tak jejich speciální potřeby. Obrátili jsme se na firmu Diametral a společně jsme našli řešení pro obory slaboproudé elektrotechniky. Tento obor mohou studovat i žáci s určitým tělesným omezením. Diametral nám vyšel vstříc i co se týká netypické zástavby či blokování funkce zdvihu klíčkem.“ dodává k projektu odborný učitel SPŠ Hradební v Hradci Králové Libor Karban

Hodnocení článku: