V této halové laboratoři měly světovou premiéru například rozváděče ABB UNIGEAR Digital či vysokonapěťové měniče General Electric MV6000 v plně rekuperativním provedení. Naše týmy mají k dispozici i další náročné a nákladné vybavení, například laboratoře výkonové elektroniky a inteligentních pohonů, speciální mikroskopické laboratoře, čisté prostory, laboratoře pro rentgenovou diagnostiku či mikroelektronické laboratoře, které nám umožní pracovat i na náročných projektech pro kosmický výzkum.
V průběhu budováno projektu se podařilo sestavit také výzkumný tým. RICE na konci roku 2015 zaměstnávalo téměř 200 pracovníků a za dobu své existence se zapojilo do řešení výzkumných a průmyslových projektů s celkovým rozpočtem přes dvě miliardy korun. Centru RICE se již podařilo dosáhnout řady vynikajících výsledků. Patří mezi ně získání několika patentů včetně evropských, ocenění z mezinárodních konferencí a výstav či uveřejnění článků v nejprestižnějších odborných časopisech. Ve spolupráci s průmyslovými partnery vyvinulo úspěšné produkty, jako například modulární řídicí systém REMCS, pixelové detektory nebo už zmiňované dopravní prostředky či zásahové obleky a rukavice pro hasiče.
RICE zaměřuje svůj hlavní vědecký potenciál na „inteligentní průmyslové systémy“. Zajišťuje kompletní výzkumný cyklus od základního výzkumu přes výzkum aplikovaný až po stavbu a testování technologických demonstrátorů a prototypů. Vyvinuté a plně otestované technologie jsou následně transferovány průmyslovým partnerům. Šest výzkumných týmů se specializuje na výzkum nových koncepcí pohonů a sofistikovaných technologií pro dopravní systémy nové generace, výkonovou elektroniku a inteligentní pohony, materiálový výzkum s hlavním zaměřením na organickou elektroniku, inteligentní senzory a multisenzorové systémy, tištěnou elektroniku a flexibilní tištěné technologie, smart textilie, výzkum nových zařízení a technologií pro zvyšování účinnosti a optimalizaci výroby elektrické energie a tepla, na diagnostiku a identifikaci systémů.
Novou budovu centra RICE tvoří:
Halová laboratoř
Halová laboratoř a zkušebna vysokonapěťové výkonové elektroniky a dopravní techniky představuje světově unikátní technologii umožňující testovat dopravní prostředky a zařízení až do 31 kV a 4 MW.
Laboratoře výkonové elektroniky a pohonů
Pro výzkum nových technologií v oblasti výkonové elektroniky a pohonů, kde RICE patří mezi evropské lídry, byly vybudovány nové laboratoře disponující inteligentní instrumentací, výkonovými zdroji a moderními řídicími a měřicími systémy.
Laboratoře mikroelektroniky
Laboratoře mikroelektroniky slouží k vývoji a testování nejnáročnějších elektronických a ICT systémů včetně kosmických technologií.
Čisté prostory
Speciální laboratoře s řízenou atmosférou a definovanou čistotou prostředí umožňují provádět pokročilé depozice materiálů a funkčních vrstev v oblasti senzorů a tištěné elektroniky.
Laboratoř obrazové diagnostiky
V laboratoři obrazové diagnostiky se provádí rentgenová inspekce a počítačová tomografie. Unikátní stavební provedení laboratoře umožňuje skenovat a rekonstruovat objekty s extrémně vysokým rozlišením.
Laboratoře mikroskopie a strukturálních analýz
Laboratoře splňují přísné požadavky pro sledování mikro- a nano- struktur. Jsou postaveny s vysokou odolností proti vlivům vnějšího prostředí, jako jsou hluk, vibrace, elektromagnetické rušení, a disponují přesnou regulací vnitřních klimatických podmínek.