Jste zde

Hannover Messe podpoří navazování kontaktů se startupy

V rámci přehlídky Young Tech Enterprises se setkají zakladatelé nových firem, velké firmy, investoři a sponzoři.

Kontakty se startupy se podle studie Spolkového svazu německého průmyslu (BDI) a Deutsche bank snaží navazovat mnoho větších rodinných firem. Upřednostňují přitom online platformy nebo relevatní neworkingové příležitosti, jako například veletrh HANNOVER MESSE.  Nejvýznamnější světový průmyslový veletrh nabídne v rámci přehlídky Young Tech Enterprises jak podnikatelům, tak koncernům, investorům a sponzorům ideální platformu pro vzájemnou výměnu informací a zkušeností. 
„Spolupráce se startupy dává tradičním výrobcům nemalé možnosti pro zlepšení vlastní pozice v globální konkurenci. Ochota riskovat a jednoduché hierarchie umožňují rychlé rozhodování a realizaci záměrů, což značně zkracuje uvádění nových produktů a služeb na trh,“ říká Olaf Daebler, Global Director ve veletržní správě Deutsche Messe. „Vystavovatelé a návštěvníci veletrhu HANNOVER MESSE budou moci navázat bezprostřední kontakty s řadou nových a kreativních firem.  Startupy mají zase možnost vstoupit do osobního jednání s více než 6 000 potenciálními partnery.“

Přehlídka Young Tech Enterprises v hale č. 13 zahrnuje výstavu, fórum,   matchmaking-events a krátké prezentace.   Startupy budou na veletrhu prezentovat software na bázi umělé inteligence,   virtual reality, senzorové technologie, logistické platformy, navigační systémy a chytré materiály, inteligentní battery packs, elektrickou mobilitu a řešení pro energetiku.

V roce 2018 předvedla na veletrhu Hannover Messe firma watttron z Freitalu inovační topné systémy určené pro rozmanité průmyslové procesy, například heterogenní, kontaktní zahřívání přesně definovaných povrchů.    „Přehlídka Young Tech Enterprises nám jako nové malé firmě umožňuje zúčastnit se vedoucího světového průmyslového veletrhu, “ říká Michaela Wachtel, Head of Operations and Marketing ve firmě watttron.
Společnost drag&bot ze Stuttgartu vystavovala na veletrhu i v roce 2018 a prezentovala zde software na bázi webu, vedlejší produkt Fraunhoferova institutu IPA, který slouží k jednoduchému, grafickému programování průmyslových robotů.   „Naše řešení umožňuje, aby neškolení pracovníci mohli zavádět do výroby roboty, aniž by měli odborné znalosti o robotech a informačních technologiích,“ říká Daniel Seebauer, zakladatel a jednatel společnosti drag&bot, „přehlídka Young Tech Enterprises nám poskytla možnost osobního kontaktu s manažery významných podniků.“

Zástupci vývoje VR společnosti  WeAre z Berlína zde poprvé představili svá řešení virtuálních konferencí, vývoj produktu a jeho prodej.   „V roce 2018 jsme na veletrhu HANNOVER MESSE vystavovali poprvé. Jako startup máme malý rozpočet, a proto pro nás byla koncepce Young Tech Enterprises ideální. Mohli jsme tak navázat kontakty s odbornou veřejností.  Byli jsme nadšení velkou mezinárodností a trvalostí navázaných kontaktů,“ říká Felix Magdeburg, Business Development Manager ve společnosti WeAre.

Na fóru Young Tech Enterprises přednesou zástupci startupů a příslušných sítí, inkubátorů a podporovatelů ekonomiky (Wirtschaftsförderer) přednášky a prezentace.  V rámci fóra proběhne také „Startup Pitches @ Young Tech Enterprises“, prezentace mladých zakladatelů firem a jejich produktů a nápadů, kde současně půjde o získání peněžitých a věcných cen, a rovněž investorů a upoutání mediální pozornosti.  

V roce 2018 se v rámci Young Tech Enterprises představilo okolo 150 startupů a dalších sto se prezentovalo na různých společných stáncích nebo jako samostatní vystavovatelé.  Spolkový svaz Deutsche Startups (BVDS) a agentura factum PR se sídlem v Mnichově jsou výkonní partneři přehlídky Young Tech Enterprises. Jako partneři a sponzoři se přehlídky zúčastnily společnosti BASF, Lenze a Siemens, jakož i Svaz německých výrobců strojů a zařízení (Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau (VDMA)).  

HANNOVER MESSE - Get new technology first!

HANNOVER MESSE je přední světový průmyslový veletrh.    Jeho hlavní téma „Integrated Industry - Industrial Intelligence“ odráží současný stav a budoucí vývoj digitalizace výroby a energetických systémů.  Vedle šesti vedoucích veletrhů – IAMD / Integrated Automation, Motion & Drives, Digital Factory, Energy, Industrial Supply, ComVac a Research & Technology zahrnuje zvláštní oblasti pro startupy a témata věnovaná práci a profesní kariéře.  Program veletrhu doplňuje více než 90 konferencí a fór. Příští veletrh HANNOVER MESSE se uskuteční od 1. do 5. dubna 2019 v Hannoveru. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2019 je Švédsko.

https://www.hannovermesse.de/

Hodnocení článku: