Jste zde

Eccedu zve junior developery na letní vzdělávací program

Projekt Eccedu spouští letní program, zaměřený na komplexnost vzdělávání v IT. Program by měl odstartovat příští léto 2021 v Praze a podílet se na něm bude množství technologických firem i osobností ze světa IT.

Do prvního ročníku se zapojí firmy jako Productboard, Kiwi.com, STRV, Socialbakers, HERE, Mews nebo Phonexia a řada dalších. Cílem programu je doplnit klasické vzdělávání v IT a upozornit na potřebu vzdělávat developery komplexněji. Program bude nabízet ty nejaktuálnější témata a propojovat oblasti jako je umělá inteligence, projektový management, rozvoj soft skills, UX, ale například i public speaking. Cílem je vychovat novou generaci absolventů, jejichž pozice nebude jen řadový developer, ale spíše full-stack engineer. Program proto ukáže developerům tzv. “big picture”, jak jednotlivec zapadá do celého projektu, na kterém se podílí. Jde o intenzivní vzdělávací program, který se věnuje pečlivě vybraným tématům z jednotlivých odvětví tak, aby každý blok dostal dostatečný prostor a navazoval na celkovou koncepci. Přednášející budou mít mnohem více času, než na klasických konferencích, aby účastníkům představili jednotlivé problematiky, protože se tématu budou věnovat v tříhodinových blocích. Rozebírat se budou témata od umělé inteligence po schopnost projekt odprezentovat.

Program by měl přilákat nejen české, ale i zahraniční developery

Letní vzdělávací program je určen nejen pro české studenty a developery pohybující se v českých technologických firmách, ale také pro zahraniční studenty. Ti pak budou moci po absolvování vzdělávací části nastoupit do českých technologických firem na krátkodobou stáž, při níž si nové zkušenosti zažijí v praxi.

Pro developery, kteří už na IT pozicích v českých firmách pracují je program příležitostí, jak se dále vzdělávat a držet krok se stále komplexnějším fungováním nových projektů. Program je modelován pro developery, kteří buď v oboru začínají nebo jsou specialisté na určitou oblast, chtějí mít ale komplexní přehled a schopnosti se prosadit v moderních projektech. Dostanou šanci se učit od těch nejlepších, kteří se jednotlivým tématům věnují v technologických firmách, které jsou špičkami na trhu.

Registrace budou možné od října 2020 a organizátoři počítají také se spuštěním stipendijního programu.

https://www.eccedu.net/en/m-2072-information-technology

Hodnocení článku: