Jste zde

Eaton opět partnerem projektu Machři roku

Cílem projektu, který se pořádá již od roku 2008, je popularizovat, zviditelnit a zlepšit renomé českého odborného školství a představit potenciálním zájemcům možnosti, které tato forma studia do budoucnosti nabízí.

Letošní ročník Machři roku proběhl 17. září 2019, v Zítkových sadech na Palackého náměstí v Praze pod patronací Magistrátu hlavního města Prahy a záštitou starostky městské části Praha 2 Jany Černochové. Projekt podpořily také Ústecký a Středočeský kraj a Asociace krajů České republiky. V oboru elektrikář se soutěže, jejímž garantem je společnost Eaton, zúčastnilo celkem 20 týmů z celé republiky. Soutěž se zadáním „Navrhněte a zapojte bezdrátově ovládané osvětlení pro chytrý dům EATON xComfort” vyhrál tým Střední elektrotechnické školy v Ostravě, který si s daným úkolem nejlépe poradil a bezdrátové ovládání osvětlení, které se kontroluje mobilním telefonem, bezchybně zapojil. Druhé a třetí místo obsadily Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová a Akademie řemesel – Střední škola technická z Prahy 4. Celkově se prezentací zúčastnilo 31 škol, které veřejnosti interaktivní formou představily svá vyučovaná řemesla a práci svých studentů.

Eaton v České republice spolupracuje napříč školami z celé republiky. Pomáhá jim vybavit učebny, zajišťuje pro studeny seznámení s novými produkty na trhu a jejich využitím v praxi. V České republice se také nachází jediné inovační centrum společnosti Eaton pro oblast Evropy, středního Východu a Afriky. Je jedním z pěti hlavních inovačních center společnosti na světě a jediným umístěným v Evropě. V Roztokách pracuje téměř 300 zaměstnanců na vývoji nové generace energetických systémů, které umožní bezpečnější a ekologičtější využití elektrické, hydraulické a mechanické energie. Inovační centrum se zaměřuje na vývoj ekologických motorů nebo chytrého řízení klimatizace domů. Úzce spolupracuje s ČVUT, jeho studentům umožňuje využívat své inovační centrum jako výukové pracoviště.

http://www.ceskahlava.cz/cz/machri-roku/

Hodnocení článku: