Jste zde

ČVUT hledá mentory pro své studenty

I letos připravuje ČVUT program mentoringu pro studenty. Právě nyní hledá další mentory, kteří mají chuť pomoci studentům a zároveň získat nevšední náhled na svoji firmu nebo pracoviště.

Program mentoringu běží na ČVUT již několik let a zapojují se do něj české i mezinárodní firmy. Student navštěvuje pracoviště svého mentora, provází ho při práci a dle možností se zapojuje do vybraných projektů. Zajímavé je to, že program spolupráce mezi studentem a jeho mentorem není nijak nalinkován nebo omezen. Vše se odvíjí od jejich vzájemné dohody a od toho, že mentoring není z principu studentům placen. I tak je o něj velký zájem, protože absolvent získá skvělé zkušenosti z praxe a další výhodu do svého životopisu.

ČVUT má velký zájem do tohoto unikátního programu zapojit střední i velké firmy stejně jako nadnárodní korporace ze všech oborů, které se na ČVUT učí. Vedle strojírenství, stavebnictví nebo automobilového průmyslu je v popředí zájmu také elektronika a elektrotechnika.

 

Proč být mentorem?

  • Poznáte aktivní studenty ČVUT a možná i nového perspektivního kolegu
  • Budete mít možnost předávat zkušenosti z technické i obchodní praxe
  • Uslyšíte nezaujatý názor člověka nezatíženého stereotypy
  • Zapojíte se do řady profesionálů, kteří již tuto příležitost studentům dali a sami využili
 

Mezi firmy, které poskytli své mentory v minulém roce patří:  ABB, ČKD Praha, Continental Automotive, Microsoft, IBM, Hewlett-Packard, Ernst & Young,Kapsch, Lego, Net4Gas, Skanska, O2, CleverMaps, ComAp nebo eMan.

Více informací o programu  najdete zdeMáte-li zájem se stát mentorem, napište na ilona.prausova@cvut.cz

Hodnocení článku: