Jste zde

Raspberry Pi Build HAT rozhýbe LEGO

To, na co čekali fanoušci Lega, je zde. To na co čekali příznivci Raspberry Pi také – každá elektronika, která má bavit, potřebuje vstupy a výstupy, které zaujmou. Když se jimi na poli mechaniky stává LEGO Technic, možnosti jsou téměř nekonečné.

Raspberry Pi Build HAT umožňuje snadno použít libovolný Raspberry Pi spolu se stavebnicemi LEGO. Díky tomu se dají kombinovat dostupné kiy Raspberry s dostupnými stavebnicemi. Jejich propojením vzniká široké pole působnosti pro studenty, učitele i nadšence. Není třeba připomínat, že po této kombinaci rádi sáhnou také vývojáři při konstrukci studií prototypů.

Ačkoli LEGO Maker Plate, tedy destičku, která zajistí mechanické usazení Build HAT do systému LEGO, je nutné koupit u prodejců stavebnic, další kompatibilita by měla být jednodušší. Build HAT pracuje s poslední generací motorů LEGO Technic a se sensory řady LEGO Education SPIKE. K napájení je možné využít originální 48W zdroj Raspberry Pi 48W Build HAT Power Supply.

https://www.raspberrypi.com/ 
https://cz.farnell.com/c/embedded-computers-education-maker-boards/raspberry-pi/embedded-daughter-boards-modules-raspberry-pi

Hodnocení článku: