Zadání soutěže nevzniklo jen proto, aby na sebe firmy, které IoT umí, mohly upozornit. Radiokomunikace pro vybrané projekty zajistí senzory i pilotní provoz v reálných podmínkách. Pro účast v soutěži tak není nutné vyvíjet vlastní hardware nebo shánět certifikované moduly.
Soutěžním úkolem je vytvoření prototypu aplikace, která bude zpracovávat data ze sensorů přenášená pomocí technologie LoRa. Soutěžící mohou přijít s vlastními nápady na prostředí i parametry, které chtějí sledovat, České Radiokomunikace vybraná prostředí na základě jejich nápadů osadí sensory. Ty budou umístěné i v rámci provozů partnerů soutěže, například společností REKOLA, Personal Green, soukromých lesů a polí a dalších a budou snímat ukazatele v daném prostředí – například měřit teplotu, vlhkost, detekovat pohyb, mapovat polohu. Účastníci soutěže budou mít volnost data libovolným způsobem transformovat a vizualizovat.
Soutěžní týmy se do Czech IoT Summer Jam 2016 mohou přihlásit na webové stránce pripoj.me. Na ní najdou informace a možnosti přihlášení vlastních nápadů. Samotná registrace do soutěžní databáze bude spuštěna 1. července. Soutěžní projekty musí být dodány do 31. října. Poté bude vybráno 5 nejlepších, které postoupí do finálového kola. To se uskuteční v první polovině listopadu a vybrané týmy budou prezentovat své projekty před porotou složenou z managementu Českých Radiokomunikací a zástupců partnerů soutěže, například společností Intel, EY, Develict Solutions, Averia a dalších. Vítězný projekt bude na náklady organizátorů uvedený do praxe, vybrané projekty získají i finanční odměnu v řádu desítek tisíc korun.