Cloudová konektivita se využívá v průmyslové automatizaci, automatizaci budov, lékařství, dopravě či v chytrých městech. Rychlé uvedení cloudové konektivity do provozu je konkurenční výhodou, jelikož vývojový tým se může věnovat aplikační části.
S oficiální kvalifikací pro zařízení IO-Link mastery ICE2 a ICE3 jako AWS Partner Devices si Pepperl+Fuchs otevřel cestu do nejvyšších pater cloudové integrace IIoT senzorů a konektivity.
Jedním z vystavovatelů na letošním veletrhu Hannover Messe 2022 bude i společnost Bosh. Jednou z jejich aktuálních největších výzev je vývoj softwarové logistické cloudové platformy s využitím Amazon Web Services (AWS).
Monitorování přítomnosti nebo také obsazenosti místnosti hraje klíčovou roli v automatizaci budov. Vyvinout vhodné algoritmy pro rozpoznání pohybu je časově náročný a nákladný proces. Existuje mnoho technologií, které se touto problematikou zabývají, ale existuje jedna, která je rychlá, jednoduchá, praktická a ne příliš rozšířená.
AWS Private 5G slibuje rychlé nasazení privátních 5G sítí ve firmách, včetně zajištění celého provozu rádiové sítě a konektivity. A jako vždy u Amazonu s jednoduchým cenovým plánem.
Amazon Web Services (AWS) oznámil, že jedna z plánovaných Local Zones bude v České republice. AWS v příštím roce zprovozní celkem 30 nových takových zón po celém světě.
Vývoj inteligentního zařízení s konektivitou do internetu je nelehký úkol, který v sobě skrývá mnoho hardwarových i softwarových kroků. Pro urychlení vývoje je vhodné použít vývojovou sadu, která nám poskytne veškerý hardware a podpůrné softwarové balíčky. Stavba prototypu bude záležitostí několika dnů a ne měsíců.
Senzory s konektivitou do cloudu se používají pro monitorování komerčních i průmyslových procesů a systémů. Není výjimkou, že se využívají prvky umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML). V průmyslu se inteligentní senzory používají pro zvýšení účinnosti, snížení spotřeby energie, sledování celkového výkonu systému, zajištění bezpečnosti pracovníků a zvýšení efektivity výrobní linky pomocí prediktivní údržby.
V průmyslové automatizaci se v počátcích používaly standardní internetové protokoly, ale nyní se často používají speciální protokoly pro danou činnost. Znalost nižších vrstev dané sítě tak není nutná, a proto se konstruktéři zaměřují na vrstvu aplikační.
Vývojové kity Arduino z rodiny MKR umožňují rychlý vývoj prototypů zařízení IoT, která využívají bezdrátovou komunikaci ve standardech WiFi/Bluetooth, LoRaWAN/Sigfox, GSM/3G či NB-IoT.