Jste zde

Soutěž Twist, Turn and Move Robotics Design Challenge zní vítěze

Soutěžící kreativně aplikovali robotiku do každodenního života s využitím komponentů TE Connectivity, Arduino Uno a robotických shieldů.

Komunita element14  oznámila vítěze soutěže Twist, Turn and Move Design Challenge. Deset soutěžících bylo vybaveno vybranými konektory TE, Arduino Uno a robotickými shieldy a měli 11 týdnů na to, aby navrhli a sestrojili robotické rameno nebo mobilního robota, který splní konkrétní úkol. 
„Během soutěže Twist, Turn and Move Design Challenge nás ohromila kreativita soutěžících. Nejenže prakticky přemýšleli o využití robotiky v každodenním životě, ale také skutečně ukázali svou vynalézavost,“ řekla Dianne Kibbey,Global Head of Community and Social Media element14. „Prostřednictvím příspěvků na blogu soutěžících je úžasné vidět, jakým myšlenkovým procesem se tyto výtvory také zabývají. Jsme velmi rádi, že můžeme vyhlásit naše vítěze a pokračovat v podpoře úžasné komunity kreativních inženýrů.“ 
Michael Steuer, Global Account Manager Industrial, TE Connectivity je překvapený výsledkem tohoto zadání. "Historie ukázala, že velký vývoj někdy začíná jen u dobrého nápadu, takže jsem nadšený z toho, kam až jsme se dostali.“

Z deseti sponzorovaných soutěžících v soutěži Twist, Turn and Move Design Challenge jich osm dokončilo všech pět blogových příspěvků a představilo své finální projekty. Tým porotců komunity element14 vybral jednoho vítěze hlavní ceny a jedno druhé místo:

Vítěz hlavní ceny – Ambrogio Galbusera z Itálie vytvořil Rullit, robota na čištění panelů fotovoltaických článků, který je určen k čištění solárních panelů pomocí válečků na barvu. Robot má zábavný a ekonomický způsob pohybu a je dálkově ovládán prostřednictvím mobilní aplikace. Slovy porotců: „Svět stojí před výzvou, aby poskytoval více zelené energie, a účinnost článku závisí na znečištění. Lidé mají za úkol udržovat své články čisté a speciálně na střechách je to téměř nemožné.“ Ambrogio získal 3D tiskárnu Flash Forge Guider II a samočinný robotický vysavač iRobot Roomba v celkové hodnotě 2 100 USD.

Druhý v pořadí - Dale Winhold z Kanady vytvořil Unlimited CNC, což je prototyp CNC laserového řezání bez omezení. Jeden z porotců poznamenal: „Celkově jsem výsledkem tohoto zadání ohromen. Historie ukázala, že velký vývoj někdy začíná jen u dobrého nápadu, takže jsem nadšený z toho, kam až jsme se dostali.“ Winhold získal robotický mop iRobot Bravaa Jet a 3D tiskárnu Ender 3 V2 v hodnotě 500 USD.

Soutěžící byli hodnoceni podle toho, jak dokázali nejkreativněji využít sadu Challenger's Kit a jak publikovali mediálně bohaté příspěvky na blogu s fotografiemi, videi a ukázkami kódu. Zbývajících šest účastníků získalo cenu v podobě multimetru Multicomp Pro v hodnotě 30 USD. 
Další informace o soutěži Twist, Turn and Move Design Challenge a dalších soutěžích element14, komunity Avnet.

Hodnocení článku: