Jste zde

Program tisíce snů má zlepšit úroveň vzdělávání v ICT

Huawei podpoří 1 000 talentů v oblasti ICT v 16 zemích střední a východní Evropy v průběhu příštích 5 let. Navazuje tak na úspěšný program Seeds for the Future.

Na Ekonomickém fóru Číny a zemí střední a východní Evropy, které se v pátek koná v Chorvatsku, představila společnost Huawei „Program tisíce snů.“ Tento program má v plánu vyškolit 1000 talentů z Polska, Estonska, Litvy, Lotyšska, Rumunska, Bulharska, Maďarska, Česka, Slovenska, Slovinska, Srbska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Severní Makedonie a Albánie. Vedle toho chce firma darovat 1 000 knih univerzitním knihovnám a 1 000 hraček dětským nemocnicím v každé z těchto 16 zemí v průběhu příštích pěti let. Jako hlavní program společenské odpovědnosti v regionu má „Program tisíce snů“ za cíl vytvořit dlouhodobou a udržitelnou platformu pro mládež v regionu a podpořit mladé lidi, aby pracovali v sektoru ICT, a pomohli tak svým zemím vytvořit inteligentní společnost zítřka.

Vedení Huawei si uvědomuje, že v budoucím digitálním světě nebude stačit disponovat pouze konektivitou a chce seznámit více lidí s výhodami digitálních technologií a umožnit jim přístup k používání digitálních znalostí.Díky školení v oblasti ICT mohou lidé lépe využívat informace a digitální nástroje. Proto se společnost Huawei zaměřila na zlepšování vzdělávání v oblasti ICT. Vlajkovou lodí programů společenské odpovědnosti společnosti Huawei je program Seeds for the Future, který od konce roku 2017 proběhl ve 108 zemích a regionech napříč zeměkoulí. Užitek z tohoto programu mělo za posledních pět let téměř 300 univerzitních studentů z 16 zemí střední a východní Evropy a do programu bylo zapojeno více než 30 studentů z Česka.

www.huawei.com

Hodnocení článku: