Jste zde

Plánujete start-up? Zajeďte se podívat na CeBIT.

V Evropě je nyní mnoho platforem startupů, ale žádná z nich se nerozvíjí tak rychle a nemá tak širokou mezinárodní účast jako SCALE11 na veletrhu CeBIT. Na samotné přehlídce SCALE 11 bude 20. - 24. března 2017 zastoupeno přes 400 startupů ze 40 zemí. Mění se také koncepce. Prezentovat se budou i velké firmy se svými programy pro podporu startupů. Určitě zde najdou inspiraci všichni, kteří o svém startupu teprve uvažují.

SCALE11, platforma startupů na veletrhu CeBIT v Hannoveru, v příštím roce opět poroste. Má po svém boku kromě již existující silné mezinárodní sítě dva další nové partnery. Koncern Volkswagen je prémium partnerem SCALE 11 a bude tzv. „Community Captain“ veletrhu pro oblasti Mobility&Automotive, Logistics&Transportation a Smart Cities. Firma představí u této příležitosti v hale č. 11 svou strategii pro budoucnost v oblastech IT a digitalizace a také nové koncepce mobility. Volkswagen se na setkání SCALE11 propojí se startupy a umožní jim tím, aby představily své zajímavé nápady spolu s největší evropskou firmou zajišťující mobilitu.

Obdobné plány má také společnost Deutsche Bahn AG, která ve své činnosti hodlá pokračovat stejně jako Volkswagen. Představí na vlastním stánku v hale č. 11 své aktivity pro mladé podniky, nové obchodní modely a inovace. Partnerství se SCALE 11 chce dále prohlubovat také SAP, Frankfurter Allgemeine Zeitung a hannoverimpuls. SCALE 11 má další nové partnery jako například Nadaci Konráda Adenauera (Konrad-Adenauer-Stiftung), která se chce na přehlídce SCALE 11 prezentovat různými iniciativami a sítěmi pro nové podniky.

Jako partneři vystoupí v Hannoveru od 20. do 24. března 2017 při příští přehlídce SCALE11 Business Angels Netzwerk Deutschland (BAND) a také Swiss ICT Investor Club (SICTIC). Cílem partnerství je umožnit setkání investorů, zavedených podniků a nových startupů. Letos už bylo na veletrhu CeBIT více než 300 startupů ze 40 zemí. V příštím roce SCALE11 posílí a v hale č. 11 bude možné vidět přes 400 mladých podniků.

Akce pro inspiraci

Pro ještě rychlejší navazování kontaktů bude na výstavišti v hale č. 11 v rámci SCALE 11 poprvé zřízen „Investors Club“, který umožní společná jednání mladým podnikům a také potenciálním investorům. V hale č. 11 bude poprvé vytvořen Co-Working-Space - prostor pro spolupráci vystavujících firem, který bude přizpůsoben potřebám mladých podniků. Prostor vznikne díky firmám a partnerům DESK.WORKS a vertical, které vstoupily na trh také nedávno a uskutečnily světové propojení Co-Working-Spaces a nových firem hledajících pracovní místa.

Mastercard je další novou firmou, která vstupuje do společnosti mladých firem v rámci přehlídky SCALE 11. Přední světová společnost nabízející řešení platebních operací bude obsahovým partnerem tzv. „Community-Captain“, komerční části SCALE 11. Mastercard provozuje už od roku 2014 vlastní globální iniciativu Mastercard Start Path na podporu inovativních startupů, které pracují na vývoji nových řešení pro obchod a finanční technologie (Commerce and Fintech). Iniciativa Start Path má startupům umožnit rychlejší růst.

Pro Fin-Tech, součást přehlídky SCALE 11, je určen Main Incubator patřící ke Community-Captain, komerční části přehlídky. Main Incubator byl založen v roce 2013 a společně s Komerční bankou (Commerzbank) představuje jedničku mezi vizionáři v oblasti bankovních operací (banking). Jeho cílem je podpora průkopnických myšlenek, kreativních koncepcí a inovativních řešení.

Na přehlídce SCALE11 bude poprvé vytvořen také tematický ostrůvek Property Technology – zkráceně Proptech, na kterém budou v centru pozornosti moderní technologická řešení v oboru nemovitostí. Patří sem především optimalizace stávajících nebo zavedení nových postupů a procesů s využitím digitálních aplikací. Community Captain pro tematický ostrůvek Proptech bude berlínská firma Service Partner ONE.

V roce 2016 byl návštěvnickým magnetem především Founders Fight Club s opravdovým boxerským ringem. Founders Fight Club bude uspořádán v rámci SCALE 11 i v roce 2017. Tentokrát zde proběhne slovní klání na téma podnikání mezi dvěma mladými firmami, které budou bojovat o uznání odborné poroty.Nebude chybět ani klasický Pitch pro investory, na kterém budou mladé firmy usilovat o finanční účast na svých koncepcích. Investors Club bude na SCALE 11 probíhat s omezeným vstupem, aby mohla být uskutečněna i důvěrná jednání.

Zakladatelům firem na celém světě je jasné, že předpokladem úspěšného rozvoje podniku je vydržet, ale někdy je přínosný i neúspěch. Často se firmy z neúspěchu poučí víc než při úspěšném průběhu podnikání. Na základě tohoto motta si event-organizátor z Mexika vytvořil předmět podnikání. Nyní už ve vice než 190 metropolích organizuje, tzv. Fuckup Nights, během nichž zakladatelé firem až sedm minut hovoří o svých neúspěších a chybách, z nichž se poučili. Na veletrhu CeBIT proběhnou obdobné Fuckup Nights v rámci SCALE 11 v pondělí a v úterý.

Vzájemná výměna mezi zavedenými podniky a zakladateli nových firem je stále významnější hledisko oboustranného podnikatelského úspěchu. Postupy a metodiky práce, které využívají startupy, jsou v zavedených firmách už dávno běžnou praxí. V moderním projektovém managementu zavedených podniků se používají už dlouho metodiky Design Thinking, Lean Startup a Sprints. Přesně tyto metody budou moci hravým způsobem, formou společné zábavné součinnosti při řešení úkolů, zažít vystavující startupy a také návštěvníci zastupující středně velké firmy. Moderátorem akce bude Founders Fight Club.

Přehlídka SCALE11, kterou vytvořila veletržní správa Deutsche Messe s podporou Spolkového svazu německých startupů (Bundesverband Deutsche Startups) v roce 2015, využívá širokou síť partnerů a podporovatelů. SCALE11 nyní podporují tyto organizace: BAND, Berlin Valley, Bits&Prezels, Spolkový svaz německých startupů (Bundesverband Deutsche Startups), Spolkový svaz internetové medicíny (Bundesverband Internetmedizin), Desk.Works, Deutsche Bahn, Digitale Wirtschaft NRW, European Startup Network, Founders Fight Club / Best of X, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Fuckup Nights, Für-Gründer.de, German Accelerator Tech, German American Chamber of Commerce, Gründerszene.de, hannoverimpuls, High-Tech Gründerfonds, ICT Switzerland, Iranian ICT Guild Organization, Ústav technologií v Karlsruhe (Karlsruher Institut für Technologie (KIT)), bankovní skupina KfW Bankengruppe, Nadace Konrada Adenauera (Konrad-Adenauer-Stiftung), main incubator, Mastercard, NBank, Regione Toscana, SAP, Service Partner One, SICTIC a Vertical.

Bezplatné permanentní vstupenky na veletrh (v elektronické formě) pro čtenáře Hw.cz ZDE

http://www.cebit.de/en/exhibition/startups-scale11/

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon pozvanka-pro-startupyscale11.pdf260.35 KB
Hodnocení článku: