Jste zde

60 let, 60 důvodů ke studiu. SPŠE Plzeň otevírá dveře vzděláním

Propojit školu s praxí, zvýšit zájem o technické vzdělávání a vytvořit prostor pro spolupráci s firmami, které tak mohou včas zaujmout a odchytit své budoucí zaměstnance. Den otevřených dveří může mít spoustu podob.
Expozice, blok odborných přednášek od tištěné elektroniky a smart textilií až po čtvrtou průmyslovou revoluci, bohatý doprovodný program, zábavné pokusy, elektromobil a tři desítky vyhlížejících partnerů k tomu. Ne, nenacházíme se ve veletržním areálu, to jen VOŠ a SPŠE Plzeň pořádá v rámci svého Dne otevřených dveří v pořadí již třetí ročník akce Otevíráme dveře vzděláním.
 
27. října 2015 od 10 do 17 hodin se tak žáci mohou přesvědčit, že si vybrali perspektivní studijní zaměření, díky kterému najdou uplatnění na řadě zajímavých míst. Domluví si krátkodobou nebo dlouhodobou brigádu, trvalý pracovní poměr nebo jen účast na zajímavém projektu. A zkrátka nepřijdou ani firmy.
 

 

Pod záštitou prezidenta republiky

 
Jednotlivé společnosti se prezentují ve třídách i na chodbách školy. Všechny expozice jsou volně přístupné a návštěvníci se mohou blíže seznámit s jejich činností a možností svého osobního uplatnění. Kromě strategických firem se prezentují i plzeňské vysoké školy. Současně můžete získat informace o studiu na VOŠ a SPŠE v rámci Dne otevřených dveří, se kterým je akce spojena.
 
 
Tím to ale rozhodně nekončí. To již ale musíte na stránky https://odv.spseplzen.cz/. Škola s tradicí již od roku 1954, jejíž ročníkové práce studentů tvoří plazmový reproduktor, vizualizace funkce třífázového motoru, indukční pec, vodní elektrárna, DIY projektor nebo solární motor, určitě stojí za návštěvu. Klidně i několikaletou.
 
 
Hodnocení článku: