Jste zde

Největší soutěž amatérských robotů v České republice

V neděli 2. června v Kongresovém centru Praha na Vyšehradě proběhne již 16. ročník Robotického dne. Jeho pořadateli jsou Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a Spolek Robonika, hlavním partnerem Kongresové centrum Praha.

Soutěžící představí své roboty v 9 soutěžích, kromě robotů jsou pro diváky připraveny ukázky školních projektů studentů všech typů škol a prezentace firem, které se robotikou a souvisejícími obory v České republice zabývají. „Účastníci našich soutěží se rozhodně nemusejí bát, že by kvůli robotům v budoucnu nenašli práci – oni je totiž sami budou navrhovat a vytvářet,“ říká ředitel soutěže, RNDr. David Obdržálek, Ph.D., z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a dodává, že kromě toho je stavění robotů skvělá zábava: „Naši soutěžící jsou všech věkových kategorií, od předškoláků po důchodce, a všem je společné to, že je baví něco nového vytvářet.“

K soutěži samozřejmě patří i doprovodný program, například ukázky použití robotů a technických stavebnic, využití robotů v běžném životě nebo pomůcek ve školní výuce. Pro nejmenší návštěvníky je připraven také dětský koutek s roboty a ukázky zábavných fyzikálních pokusů.

"Robotický den je již velmi populární setkání, jak ostatně naznačuje i uplynulých patnáct ročníků. Právě dnes, kdy se klade velký důraz na technickou výchovu mládeže, význam této soutěže velmi stoupá. Navíc, účastníci si mohou změřit síly a um nejen mezi sebou, ale i se zahraničními týmy a porovnat tak svou technickou vyspělost ve světové konkurenci. Počet účastníků od roku 2004, kdy jsme uspořádali první ročník této soutěže, stále narůstá – letos je přihlášeno 229 robotů z 10 zemí," říká David Obdržálek.

Robotický den je otevřen veřejnosti 2. 6. 2019 od 10 do 17 hodin, vstup zdarma.
Adresa: Kongresové centrum Praha, 5. května 1640, Praha 4, metro C – Vyšehrad 

www.robotickyden.cz

Hodnocení článku: