IoT komunikační systém pro zdravotnictví, systém řízení dronů, aplikace strojového učení nebo robotika – to jsou některé práce, které se prosadili v letošním hodnocení.

Fakulta strojní VŠB-TUO jako jediná vysoká škola v Česku nabízí uchazečům studium zaměřené na aditivní technologie. Nový magisterský program se zájemcům otevřel loni v září.

Na AMPER INOVÁTORIU 2024 v Hale F budou představeny výstupy výzkumných prací a projektů vysokých škol a inovace startupových firem.

Cílem výzkumu vedeného Fakultou elektrotechnickou ČVUT a spolupráce se společností Bosch v Českých Budějovicích je komunikace a zpracování informace z průmyslových strojů s využitím strojového učení pro mobilní sítě šesté generace.

Inovační centrum VŠB vyvinulo simulátor podmínek na vlakové trati

Virtualizace traťových podmínek a realizace testovacích jízd v laboratorním prostředí. Softwarový simulátor, který vyvinulo národní superpočítačové centrum IT4Innovations představuje klíčovou součást pro vývoj funkčního vzorku detekční jednotky, která dokáže při jízdě vlaku rozpoznat potencionální překážky.

KyberRobot – kreativitou napěchovaná soutěž na TU Liberec

Malý, ale plně automatizovaný skleník, který měří teplotu, tlak, vzdušnou vlhkost i vlhkost půdy a sám dokáže podmínky rostlinám upravovat. Důmyslné zařízení vymysleli a sestrojili žáci základní školy. Jedná se o jeden z projektů, který ocenila porota letošní soutěže KyberRobot. Už 16. ročník uspořádala Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL (FM).

Stránky