Jste zde

Portál NI Teach využijí školy po celém světě

NI spolu s novými produkty inovuje také programy pro spolupráci s technickými školami a univerzitami. Pro lektory a vyučující vznikl samostatný portál a studenti budou mít možnost v rámci výuky využívat pokročilé sw nástroje na svých počítačích i tabletech.

Portál NI Teach

Podobně jako mají komunity vývojářů a uživatelů LabView k dispozici tisíce knihoven a návodů, mají nyní i lektoři svůj portál www.ni.com/teach, kde sdílí své úlohy a metodiky. Díky to tomu lze techniku a licence, pořízené pro výuku neustále doplňovat o nové úlohy a cvičení z nejlepších škol po celém světě.

Licenční program

Výraznou změnou prošel také licenční program pro školy-ASL (www.ni.com/asl).  Osvědčená možnost instalace sw nástrojů na vlastní počítače studentů vychází vstříc dnešnímu trendu, kdy studenti řeší svá zadání mimo školu v mikrotýmech. Tato výhoda se netýká jen domácích úloh, ale také všech experimentů. Moderní výuka jde ven, experimenty se provádějí s modely nebo maketami, které si studenti sami staví, ať jde o balóny, drony, vozítka nebo aplikace pro monitoring ovzduší. Softwarové nástroje doplňují také nové demonstrační sety pro základní pokusy, mechatroniku i avionické systémy.  Není náhodou, že v USA již středoškoláci dokážou v LabView sestavit pokročilé testovací sekvence i simulace.

 Podobně studenti mohou využívat online SPICE simulátoru Multisim Live. Ten dnes obsahuje přes 7000 různých obvodů a počet obsažených komponent dále roste. (www.multisim.com)

NI IoT Education

Samostatný program představuje NI také pro IoT technologie. Kombinace nástrojů LabView s hardwarovou platformou myRio se software Thingworx dává možnost demonstrovat přímo v učebnách fungování IoT systémů (www.ni.com/teach/iot )
Aktuálně zjišťujeme, v jakém rozsahu nabídne NI tyto technologie českým školám. Uvidíme také, jak rychle se těchto příležitostí chopí partnerské firmy, jak již v minulosti ukázala Analog Devices, která několik let nabízela multisum „Analog Edition“ zdarma všem.

V minulosti jsme zaznamenali desítky rozporuplných názorů, které s tímto programem souvisí. Náš spolupracovník v roce 2012 poznamenal: "Poslední verze Multisim mě osobně zklamala a pokud nemáte extra rychlý počítač (nad P350 128 MB RAM..), spoustu místa na disku a  pevné nervy, nedoporučuji její stažení." Tato poznámka určitě patří do historie, ale dokumentuje, s jakým zpožděním proti světu se tehdy upgradovalo IT vybavení škol. Druhá poznámka, kterou slýcháme poměrně často je: "Pro české školy je to drahé, nejsou na to peníze." 
Zajímalo by nás, jaká je situace nyní - podělte se s námi o názor na mail redakce@hw.cz nebo v diskuzi pod článkem.

 


 

Hodnocení článku: