Akce je pojatá jako setkání studentů, absolventů a učitelů biomedicínských oborů a zaměření na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze, ale organizátoři rádi přivítají i další zájemce o tento progresivní obor.
Garant studijního programu Lékařská elektronika a bioinformatika profesor Jan Kybic o biomedicínském dni říká: „Letošní setkání pořádáme poprvé a budeme rádi, když se k nám budou všichni příznivci biomedicíny na Fakultě elektrotechnické ČVUT každoročně vracet. V rámci Zimních biomedicínských dnů plánujeme představení biomedicínských týmů pracujících na FEL.“
V průběhu večera rovněž dojde ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání cen studentské soutěže BIOSIGNAL CHALLENGE 2018. Té se mohli zúčastnit studenti všech středních a vysokých škol v České republice a na Slovensku, kteří zaslali své řešení algoritmů pro detekci Parkinsonovy choroby pomocí řečových promluv, naprogramovaných v prostředí MATLAB.
Profesor Roman Čmejla k výsledkům soutěže uvedl: „V každoroční soutěži Biosignal Challenge studenti programují algoritmy detekce ve fyziologických signálech spojených s aktuálním biomedicínským výzkumem. Zadání z neuroinženýrských úloh jsou připravována ve spolupráci s ústavy Akademie věd ČR a s lékařskými fakultami UK. Letošního ročníku se účastní 23 soutěžících v kategorii magisterských studentů a pouze jeden student v bakalářské kategorii. Proto bychom si přáli, abychom v příštím ročníku, který bude zaměřen na detekci v signálech ve vztahu k epilepsii, dokázali více zaujmout i bakalářské a středoškolské studenty“. Během večera vystoupí také skupina SETOPLETE, pozvání přijal i host Thom Artway.
Podrobnosti o Letním biomedicínském dni 2018 jsou k dispozici na stránce: https://www.facebook.com/events/171935923513958/
Informace o soutěži soutěže BIOSIGNAL CHALLENGE 2018 naleznete na adrese: http://sami.fel.cvut.cz/biosignalchallenge2018/