Účastníkům této celodenní soutěže CRA nabízejí další prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti internetu věcí, ke kterým by se jinak nedostali.
„IoT Hackathony pořádáme už druhý rok a je o ně velký zájem. Tyto akce poukazují na fakt, že internet věcí je zajímavou oblastí. Dosavadní hackathony přinesly spoustu zajímavých a užitečných nápadů. Těší nás, že se zapojila i společnost AVAST, která je silným partnerem zejména z pohledu bezpečnosti. Letos poslední CRA IoT Hackathon se koná v Praze, ale už nyní můžu slíbit, že v příštím roce budou mít opět příležitost i zájemci v jiných městech,“ uvádí k akci generální ředitel CRA Martin Gebauer.
Hackathon je určen jednotlivcům nebo týmům vývojářů, kteří přímo na místě mohou sestrojit a aplikovat své nápady na využití internetu věcí (IoT) v síti LoRa. Sítí LoRa CRA pokrývají 67 % obyvatelstva a pokračují v jejím dalším rozšiřování. CRA se snaží najít užitečné a zajímavé příklady užití a současně chtějí přiblížit možnosti IoT širší veřejnosti.
Zájemci o hackathony se mohou registrovat na webu pripoj.me, kde se dozvědí i další informace, nebo dorazit přímo na místo konání jednotlivých hackathonů. Autoři nejzajímavějších řešení získají hodnotné věcné ceny i finanční odměnu.
CRA IoT Hackathony se konají za akademické podpory ČVUT v Praze a VUT v Brně. Dalšími partnery jsou společnosti Intel, ECOM, Arduino.cz, HW Kitchen a komunita Czechitas.